wszystko co musisz wiedzieć
peelingi medyczne
Głębokie oczyszczanie i złuszczanie, wygładzanie i ujędrnianie skóry – likwidacja przebarwień i redukcja trądziku
Przyspieszenie odnowy komórkowej
Peeling medyczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów. Niewątpliwymi zaletami peelingu są: może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała, jest szybki i bezbolesny, oraz daje natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.
Dlaczego warto
Peelingi medyczne doskonale regulują procesy odnowy skóry, odświeżają skórę poprzez złuszczanie, oczyszczają pory a przy tym wszystkim nie wymagają żadnej rekonwalescencji.
Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.
Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.
W gabinecie dysponujemy szeroką gamą peelingów, dostosowanych do pory roku oraz typu skóry- dlatego możemy bezpiecznie wykonywać zabiegi przez cały rok.
Jak przebiega zabieg
Peelingi medyczne zawsze poprzedzone są konsultacją z lekarzem – w jej trakcie diagnozuje się problemy pacjenta, omawia przebieg zabiegu, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań itp. Zabieg może być wykonany od razu po konsultacji – trwa kilkanaście minut. Skóra jest najpierw oczyszczana, a następnie lekarz nakłada na nią odpowiedni preparat (działający powierzchniowo, w średnich lub głębokich warstwach skóry) i pozostawia go na kilka minut. W zależności od indywidualnych predyspozycji, pacjent może w tym czasie odczuwać np. lekkie mrowienie, ale dla większości osób jest to zabieg całkowicie neutralny. Na koniec preparat jest zmywany, a na twarz może zostać nałożona maska l
Efekt – piękna, świeża skóra pełna blasku.
Peelingi medyczne pozwalają na dogłębne oczyszczenie skóry, normalizację pracy gruczołów łojowych, złagodzenie zmian trądzikowych, redukcję blizn potrądzikowych, wyrównanie kolorytu cery, rozjaśnienie przebarwień i spłycenie drobnych zmarszczek.
Wskazania
- skóra tłusta, zanieczyszczona,
- nadmierne wydzielanie sebum ze zmianami trądzikowymi,
- rozszerzone pory,
- nierównomierny koloryt skóry,
- blizny potrądzikowe
- przebarwienia różnego pochodzenia,
- skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku,
- pierwsze oznaki starzenia
Przeciwskazania
alergia na jakikolwiek składnik preparatu
- świeża opalenizna oraz bardzo ciemna karnacja,
- skóra ze skłonnością do tworzenia się keloidów,
- przyjmowanie niektórych lekó w (np. izotretynoinę),
- przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, AZS, ŁZS),
- skóra z oparzeniami, ranami, owrzodzeniami
- aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne (np. opryszczka).