wszystko co musisz wiedzieć

sunekos

To nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry

O biostymulatorze SUNEKOS 

SUNEKOS to innowacja wśród preparatów kwasu hialuronowego. Tym razem jest on połączony z silnym zespołem aminokwasków, które wspólnie z HA oddziałują na wewnętrzne struktury skóry pobudzając ją do intensywnej regeneracji.

Kwas hialuronowy to składnik znany ze swoich właściwości nawilżających i odmładzających. Substancja pomaga przywrócić życie suchej i zmęczonej skórze. W ofercie Kliniki ODNOWA znajdziesz innowacyjny zabieg opierający się na właściwościach kwasu hialuronowego – Sunekos. To opatentowanie połączenie wyselekcjonowanych pod względem jakościowym i ilościowym sześciu aminokwasów z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Jest to kompozycja substancji czynnych, która umożliwia aktywację fibroblastów do syntezy nowego kolagenu w skórze, a także pomaga regenerować macierz pozakomórkową. Efekt stosowania takiego kosmetyku to przede wszystkim odtworzenie kolagenu typu I, III i IV, a także wytworzenie nowych włókien białkowych skóry.

 

 

Rodzaje

SUNEKOS 200 – dla pacjentek z mniej widocznymi oznakami starzenia

SUNEKOS 2000 – o działaniu antyoksydacyjnym w przypadku głębokich zmarszczek i uszkodzonej skóry, działa jak „rusztowanie”

SUNEKOS PERFORMA pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty u osób, których skóra wymaga silnego wsparcia od wewnątrz

Przeciwskazania

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

Jaki problem rozwiązuje, czyli wskazania

Sunekos 1200 stosujemy, chcąc uzyskać u pacjenta – poza poprawą jędrności, sprężystości i nawilżenia skóry – również naturalny efekt wolumetryczny. Natomiast Sunekos 200 jest stosowany w przypadku wiotkości i suchości szczególnie delikatnych i wrażliwych okolic twarzy, szyi, dekoltu oraz powierzchni grzbietowej rąk u pacjentów o prawidłowej wolumetrii.

Sunekos dedykowany jest wielu obszarom terapeutycznym. Można go stosować nie tylko na skórę twarzy, szyi, dekoltu, czy ramion, ale również w terapii wiotkości wewnętrznej strony ud oraz obszaru nadkolanowego. Interesująca jest możliwość stosowania tego preparatu na skórze w okolicy oka, w tym również na dolnej i górnej powiece, która jak dotąd mogła być leczona w bardzo wąskim zakresie, głównie sprzętowo-chirurgicznym. Ze względu na formułę oraz strukturę preparatu Sunekos gwarantuje bezpieczne stosowanie w celu likwidacji cieni pod oczami, a także nawilżenia i poprawy elastyczności górnej powieki.

Dla osiągnięcia optymalnego rezultatu terapii ważne jest zrealizowanie zalecanej serii zabiegów. Efekt po pierwszym zabiegu jest zauważalny po około 10–14 dniach, natomiast kolejne iniekcje powodują potęgowanie się rezultatu, który oceniony może być z kolei w 10 dniu po ostatnim zabiegu. Finalne rezultaty utrzymują się ponad 6 miesięcy. Obserwowane efekty pełnej terapii to bioregeneracja skóry – jej zagęszczenie, ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek, nawilżenie głębokich i powierzchownych jej warstw, naturalny efekt wolumetryczny, poprawa kolorytu, co jest szczególnie pożądane wokół oczu, aby skóra była jasna, bez widocznych cieni, które mogą dawać wrażenie tzw. „zmęczonego oka”.

Terapię preparatem Sunekos można bezpiecznie łączyć z innymi zalecanymi przez lekarza procedurami medycznymi, takimi jak: toksyna botulinowa, wypełniacze czy liftingujące nici. Kuracja ta pozwala wręcz na osiągnięcie lepszych efektów powyższych zabiegów, gdy zostanie poprzedzona Sunekosem.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a proces gojenia po zabiegu szybki.

Efekty

 • zagęszczenie
 • ujędrnienie
 • spłycenie drobnych zmarszczek
 • nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw
 • naturalny efekt wolumetryczny
 • poprawa kolorytu
phone reservation
dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa