wszystko co musisz wiedzieć

peelingi medyczne

Głębokie oczyszczanie i złuszczanie, wygładzanie i ujędrnianie skóry – likwidacja przebarwień i redukcja trądziku

Przyspieszenie odnowy komórkowej

Peeling medyczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów. Niewątpliwymi zaletami peelingu są: może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała, jest szybki i bezbolesny, oraz daje natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

Dlaczego warto

Peelingi medyczne doskonale regulują procesy odnowy skóry, odświeżają skórę poprzez złuszczanie, oczyszczają pory a przy tym wszystkim nie wymagają żadnej rekonwalescencji.

Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.
W gabinecie dysponujemy szeroką gamą peelingów, dostosowanych do pory roku oraz typu skóry- dlatego możemy bezpiecznie wykonywać zabiegi przez cały rok.

Jak przebiega zabieg

Peelingi medyczne zawsze poprzedzone są konsultacją z lekarzem – w jej trakcie diagnozuje się problemy pacjenta, omawia przebieg zabiegu, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań itp. Zabieg może być wykonany od razu po konsultacji – trwa kilkanaście minut. Skóra jest najpierw oczyszczana, a następnie lekarz nakłada na nią odpowiedni preparat (działający powierzchniowo, w średnich lub głębokich warstwach skóry) i pozostawia go na kilka minut. W zależności od indywidualnych predyspozycji, pacjent może w tym czasie odczuwać np. lekkie mrowienie, ale dla większości osób jest to zabieg całkowicie neutralny. Na koniec preparat jest zmywany, a na twarz może zostać nałożona maska l

Efekt – piękna, świeża skóra pełna blasku.

Peelingi medyczne pozwalają na dogłębne oczyszczenie skóry, normalizację pracy gruczołów łojowych, złagodzenie zmian trądzikowych, redukcję blizn potrądzikowych, wyrównanie kolorytu cery, rozjaśnienie przebarwień i spłycenie drobnych zmarszczek.

Wskazania

 • skóra tłusta, zanieczyszczona,
 • nadmierne wydzielanie sebum ze zmianami trądzikowymi,
 • rozszerzone pory,
 • nierównomierny koloryt skóry,
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia różnego pochodzenia,
 • skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku,
 • pierwsze oznaki starzenia

Przeciwskazania

alergia na jakikolwiek składnik preparatu

 • świeża opalenizna oraz bardzo ciemna karnacja,
 • skóra ze skłonnością do tworzenia się keloidów,
 • przyjmowanie niektórych lekó w (np. izotretynoinę),
 • przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, AZS, ŁZS),
 • skóra z oparzeniami, ranami, owrzodzeniami 
 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne (np. opryszczka).
teleonifoniczne rezerwacje
dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa