wszystko co musisz wiedzieć

laseroterapia





Laserowe usuwanie zmarszczek, blin oraz rozstępów


Mikonakłucia – makroefekty

Jeśli chcemy raz na zawsze pożegnać się z problemem rozstępów, blizn, przebarwień, czy zmarszczek to laser frakcyjny nieablacyjny jest idealną odpowiedzią na nasze oczekiwania. To jedno z najnowocześniejszych odkryć medycyny estetycznej, które pozwala nam w bardzo krótkim czasie osiągnąć pożądane i trwałe rezultaty. Klasyczne lasery wykorzystują wiązkę światła, która oddziałuje na powierzchnię skóry całej wybranej części ciała. Działanie lasera frakcyjnego  znacznie różni się od innych urządzeń tego typu. Dzięki temu tworzymy na skórze mikronakłucia na głębokość około 3 milimetrów. Dzięki temu nie uszkadzamy całej powierzchni skóry, a najwyżej kilkadziesiąt jej procent. Co zawdzięczamy temu rozwiązaniu? Zdecydowanie znacznie szybsza regeneracja skóry. Zminimalizowano także liczbę powikłań i skutków ubocznych. Rozwiązanie takie pobudza uszkodzoną skórę do szybkiej regeneracji poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Dla jej kondycji oznacza to same pozytywne korzyści. Jest jędrna i gładka, znikają wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegają spłyceniu i automatycznie wyglądamy młodziej. Dobra wiadomość jest taka, że laser frakcyjny  można zastosować nie tylko w okolicach twarzy, ale także na każdej części ciała, na której chcemy poprawić wygląd. Urządzenie posiada głowicę, którą można ustawić tak, aby skanowała powierzchnię skóry w wybranych przez nas kształtach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dotrzeć do miejsc, do których trudno dotrzeć klasycznymi laserami.

Wskazania

  • zmarszczki i zwiotczenie skóry,
  • zmarszczki wokół oczu, „worki” pod oczami,
  • soft-lifting,
  • wygładzenie i odmładzanie, poprawa elastyczności skóry,
  • rozszerzone pory, zaskórniki,
  • rozstępy,
  • usuwanie blizn różnego pochodzenia,
  • płytkie, rozległe zmiany naczyniowe,
  • zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze,
  • niejednolity odcień skóry,
  • uszkodzenia słoneczne,
  • szorstka skóra, wyrównanie nierówności skóry

Przeciwskazania

  • ekspozycja na światło słoneczne (2-4 tygodnie przed i po zabiegu)
  • leki oraz suplementy zwiększające wrażliwość na światło słoneczne (dziurawiec zwyczajny, nagietek, skrzyp polny, pokrzywa, rumianek, arcydzięgiel, arnika, kurkumina, itd.)
  •  izotretynoina (min. 6 miesięcy odczekać) 
  • antykoagulanty
  • podejrzane znamiona barwnikowe
  • ciąża i karmienie piersią
  • ogólnoustrojowe choroby autoimmunologiczne
  • stosowanie samoopalaczy, preparatów brązujących w miejscu zabiegowym (2 – 4 tygodnie odstęp)
  • guzy na twarzy, zmiany neoplastyczne, nowotwory,
  • po radioterapii
  • infekcje bakteryjne, wirusowe (np. aktywna opryszczka)

Dlaczego warto

Laser frakcyjny nieablacyjny nie narusza całej struktury skóry. Jest to zatem rozwiązanie, które przynosi niesamowite rezultaty w zakresie gładkości i kondycji naszej skóry oraz usunięcia przebarwień. Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym  nie musimy obawiać się ewentualnego powrotu do zdrowia czy skutków ubocznych. Jest to zabieg małoinwazyjny, dlatego niemal natychmiast po jego wykonaniu możemy wrócić do codziennych zajęć.

Efekty

Pacjenci decydujący się na zabieg laserem frakcyjnym są zgodni co do jego pozytywnego wpływu na skórę twarzy i innych partii ciała. Po całkowitym wygojeniu skóra ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczny i gładki. Podobny efekt uzyskuje się stosując laser frakcyjny w okolicy ud lub brzucha. Jeśli również zmagaliśmy się z rozstępami czy bliznami w tych okolicach, po zabiegu znacznie się one poprawią i staną się mniejsze i prawie niewidoczne.

Jak wygląda zabieg?

Bezpośrednio przed zabiegiem laserowym specjalista nakłada na nas krem ​​znieczulający, a zaraz po jego wchłonięciu możemy kontynuować właściwe leczenie. Trwa od 15 do 45 minut, w zależności od tego, który obszar ciała jest poddawany zabiegowi lasera frakcyjnego. Lekarz umieszcza głowicę urządzenia punkt po punkcie w wybranym miejscu na ciele. Wybiera odpowiednią moc i długość fali w zależności od konkretnego obszaru.

Czy zabieg jest bolesny

Bezpośrednio przed zabiegiem specjalista nakłada na wybrane miejsce krem ​​znieczulający. Oznacza to, że nie odczuwamy podczas niego bólu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Wykonanie wszystkich zalecanych serii zabiegów gwarantuje, że pozytywne efekty pozostaną w nas na stałe.

Zalecenia pozabiegowe

Złuszczania w postaci peelingów nie należy wykonywać bezpośrednio po zabiegu, gdyż niepotrzebnie uszkodzi to skórę. Możemy mieć wrażenie, że jest sucha lub łuszcząca się, ale specjalista zaleca stosowanie odpowiednich kremów nawilżających. Przez pierwsze dwa dni zdecydowanie lepiej dać skórze odpocząć i nie nakładać makijażu. Dobrze jest także unikać nadmiernej ekspozycji na ciepło, tj. unikaj na jakiś czas gorących kąpieli, solarium i sauny. Nie zaleca się również spożywania alkoholu w okresie rekonwalescencji.

Jakie mogą być powikłania

Naturalną konsekwencją zabiegu jest lekkie pieczenie i zaczerwienienie skóry. Uczucie pieczenia zniknie po kilku minutach. Jednak podrażnienia wywołane zabiegiem powinny ustąpić po kilku dniach. Jednocześnie skóra może się łuszczyć i być sucha, co również jest naturalną konsekwencją stosowania lasera frakcyjnego. Jednak regularna pielęgnacja i nawilżanie sprawią, że szybko się zregeneruje.

Czy zabieg należy powtarzać?

  • Ilość serii ustalamy bezpośrednio z lekarzem. Najlepsze rezultaty osiąga się zazwyczaj po wykonaniu 4-6 zabiegów, każdy z nich wykonywany jest raz w miesiącu. Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, zależna od obszaru, który chcemy poddać terapii laserowej, a także istniejącego problemu i ogólnego stanu naszej skóry.
  • Generalnie przyjmuje się zasadę:
  •  Zmarszczki, tekstura skóry – 4-6 zabiegów co minimum 2 tygodnie
  •   Blizny, rozstępy – indywidualnie, nawet do 10 zabiegów

Laser wykorzystywany do zabiegu – technologia

Laser frakcyjny nieablacyjny – „LaserMe”, to jeden z najnowocześniejszych laserów, który stosowany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, przebarwieniami, bliznami, rozstępami oraz innymi  niedoskonałościami.

Wyposażony jest w diodę laserową. Długość światła laserowego w urządzeniu to 1470nm, a maksymalna moc wyjściowa to 2W, urządzenie przeznaczone jest do nieablacyjnego resurfacingu skóry. Laser działa na zasadzie „dziurkowania” skóry za pomocą skupionej wiązki laserowej, co w konsekwencji prowadzi do regeneracji i przebudowy skóry. Punkty są równomiernie rozmieszczone z możliwością dostosowania odległości miedzy nimi od 0,8 do 4mm. Energia dostarczana do skóry w jednym punkcie może być regulowana od 10mJ do 50mJ. Głowica lasera pozwala pracować na dużych obszarach zabiegowych, ale również umożliwia dostosowanie wypełnienia okna zabiegowego do okolic mniejszych i trudno dostępnych. Zaprojektowany specjalnie do zabiegów, które nie wymagają czasu rekonwalescencji.

rezerwacje
dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa