wszystko co musisz wiedzieć

kwas hialuronowy

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym

Zdrowa i jędrna skóra

Niestety upływ czasu najlepiej widać na naszej twarzy poprzez zmarszczki. Niektórych procesów nie da się zatrzymać, ale to nie znaczy, że nie mamy na nie wpływu. Kwas hialuronowy aplikowany na twarz to doskonały sposób na cofnięcie oznak starzenia. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to bardzo popularna forma zabiegu wśród klientów naszej kliniki. Substancja ta występuje głównie w ludzkiej skórze i tkankach, stawach i chrząstkach. To właśnie kwas hialuronowy sprawia, że ​​nasza skóra jest jędrna, elastyczna i nawilżona. Jednak z wiekiem jego ilość w organizmie drastycznie maleje. Na szczęście możliwe jest zaoferowanie go także zewnętrznie, np. w formie zabiegów na twarz. W ten sposób osiągamy rezultaty, które pokochamy my i nasza skóra. W pierwszej kolejności wypełniamy niechciane zmarszczki, modelujemy owal twarzy i co najważniejsze, pobudzamy nasze komórki do regeneracji. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje nam ogromne możliwości. Od teraz możemy szybko i minimalnie inwazyjnie usunąć nawet bardziej zaawansowane oznaki starzenia. Za kuracją przemawia jego całkowicie bezpieczna forma. Wykonany jest na bazie syntetycznego kwasu hialuronowego, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i organizmu oraz nie powoduje alergii. Pięknie nawilżona i pełna blasku skóra to tylko 20 minut zabiegu.

Jak wygląda zabieg

Zabiegi kwasem hialuronowym wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Dobiera odpowiednią ilość i stężenie kwasu hialuronowego do pożądanego przez nas efektu. Następnie będzie wprowadzał substancję w wybrane miejsca na naszej twarzy, aby wypełnić i zlikwidować zmarszczki. Zabieg ten nie trwa dłużej niż pół godziny, po czym od razu możemy wrócić do codziennych zajęć.

Przeciwskazania

Choć zabieg kwasem hialuronowym jest stosunkowo bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Przede wszystkim są to nowotwór, podrażnienie skóry czy infekcja w miejscu, który chcemy poddać zabiegowi, a także ciąża i karmienie piersią.

Dlaczego warto?

Jeśli chcemy, aby nasza skóra wyglądała zdrowo i była nawilżona, kwas hialuronowy do twarzy jest idealną odpowiedzią na nasze potrzeby. Ponadto jest to substancja dostosowana do potrzeb każdego rodzaju skóry. Z zabiegu mogą korzystać osoby młodsze, które już zauważają pierwsze oznaki starzenia i drobne zmarszczki i również te, które chciałyby poprawić elastyczność skóry, uczynić ją bardziej nawilżoną i promienną. Z drugiej strony jest to również zabieg dedykowany osobom zmagającym się z głębszymi zmarszczkami. Substancja kwasu hialuronowego leczy także bardziej zaawansowane problemy.

Efekty

Wypoczęty, świeży, młodszy i promienny wygląd to efekt, jakiego możemy się spodziewać po zabiegu. Pożegnamy także problem zmarszczek na twarzy. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki lwią zmarszczkę oraz zmarszczki palacza, bruzdy nosowo-wargowe czy brodę. Stosowanie kwasu hialuronowego na twarz wygładza i wypełnia głębsze zmarszczki i linie na twarzy oraz usuwa mniejsze zmarszczki. Po zabiegu skóra staje się znacznie bardziej nawilżona i gładsza, a my wyglądamy wyraźnie młodziej.

 Czy efekt wygląda naturalnie? Specjalista indywidualnie dobiera ilość produktu w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. W ten sposób można uzyskać bezpieczny, widoczny, ale przede wszystkim naturalny efekt.

Zalecenia pozabiegowe

Eksperci zalecają picie dużej ilości wody, aby wzmocnić efekt zabiegu. Skórę poddaną zabiegowi należy również odpowiednio pielęgnować i nie narażać na działanie groźnych czynników . Oznacza to, że zaleca się unikanie saun, solariów i basenów przez co najmniej dwa tygodnie. Nie należy wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i należy stosować filtry przeciwsłoneczne.

Czy zabieg jest bolesny?

Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienkie igły, których użycie sprawia wrażenie lekkiego ukłucia, a nie bólu. Na życzenie pacjenta możemy zastosować także krem ​​znieczulający, dzięki któremu nie odczuwamy żadnych wrażeń. Ponadto większość preparatów zawiera środek znieczulający.

Po jakim czasie widać efekty?

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale od daty jego wykonania musi minąć przynajmniej 14 dni, aby móc mówić o efekcie końcowym. Dlatego bardzo ważne jest, aby w tym okresie regularnie pić dużo wody i stosować się do wszystkich zaleceń pozabiegowych.

Okiem experta:

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, która stanowi wypełniacz międzytkankowy i odpowiada za objętość i sprężystość skóry. Dlatego gdy zaczyna jej brakować, skóra traci napięcie. Wtedy idealnym rozwiązaniem będzie podanie preparatu z kwasem hialuronowym” – Specjalista dermatolog-wenerolog 

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu?

W miejscu wstrzyknięcia może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i czasami swędzenie. Są to jednak naturalne reakcje skórne, które ustępują w ciągu kilku dni.

Czy zabieg należy powtarzać?

Efekt zabiegu utrzymuje się około roku, a w niektórych przypadkach dłużej. To, jak szybko podany kwas hialuronowy się wchłania, zależy od naszego organizmu i trybu życia. Eksperci zalecają jednak powtórzenie zabiegu po około roku dla utrzymania efektu.

phone reservation
dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa