wszystko co musisz wiedzieć

nucleofill

Lifting na poziomie komórkowym

Stymulator na bazie polinukleotydów

NucleoFILL to nowoczesny preparat powstały z myślą o osobach mających problemy ze słabo nawilżoną, wiotką skórą. Bazą produktu są naturalne polinukleotydy. Zapewniają one długotrwałe efekty w zakresie biorekonstrukcji skóry i są bezpieczne w stosowaniu. Preparat pobudza skórę do samodzielnej regeneracji, jej odnowa zachodzi poprzez naturalne procesy. 

NucleoFILL, czyli preparat firmy Croma, powstał na bazie polimerów nukleotydów. Są to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują naturalnie w każdym organizmie. NucleoFILL nie zawiera białek ani cukrów, dlatego jego stosowanie jest w pełni bezpieczne i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych. Przy opracowywaniu preparatu wzięto pod uwagę nie tylko jego skuteczność, ale i konsystencję. Odpowiednia lepkość i dopracowana struktura sprawiają, że NucleoFILL równomiernie rozchodzi się pod skórą. To gwarantuje naturalny efekt.

Preparat występuje w dwóch wersjach: Medium i Strong. Pierwszy z nich zawiera 2%, a drugi 2,5% stężenie polinukleotydów. Rodzaj preparatu dopasowywany jest indywidualnie do wymagań pacjenta. Decyzję w zakresie poziomu stężenia podejmuje osoba przeprowadzającą zabieg. Bierze ona pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz potrzeby jego skóry.

 

Wskazania

Lifting na poziomie komórkowym przy użyciu preparatu NucleoFILL polecany jest dla osób w różnym wieku, niezależnie od rodzaju skóry. Szerokie możliwości jego zastosowania wynikają z dużego wyboru w zakresie dostępnych protokołów zabiegowych. Preparat można aplikować na kilka sposobów i w różnym natężeniu, dopasowując procedurę do potrzeb konkretnej osoby.

NucleoFILL polecany jest jako zabieg naprawczy i przeciwstarzeniowy, wykonuje się go także profilaktycznie. Wskazania do jego przeprowadzenia to: odwodnienie, niedotlenienie skóry, oznaki starzenia, utrata elastyczności i blasku skóry. Zabieg dobrze sprawdza się także w przypadku cery narażonej na stres oksydacyjny. Terapia z użyciem NucleoFILL stosowana jest też w celu redukowania blizn i rozstępów.

Produkt działa wielokierunkowo, dlatego ma wiele wskazań:

 • rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
 • redukcja wiotkości skóry – lifting
 • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
 • regeneracja skóry
 • poprawa nawilżenia skóry
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

Przeciwskazania

 • Choroba Hashimoto (nieregulowana)
 • Cukrzyca typu I (nieuregulowana)
 • Inne nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje i opryszczka
 • Stany zapalne w obrębie pola zabiegowego
 • Choroba nowotworowa

Efekty

Efekty jakie dają polinukleotydy to przede wszystkim:

 1. Rozświetlenie skóry – to najbardziej „namacalny” efekt. W lustrze zobaczysz, że skóra ma więcej wewnętrznego blasku i wygląda naturalnie zdrowiej.
 2. Bardzo delikatny lifting – ponieważ jest to stymulator tkankowy i wspiera produkcję kolagenu i elastyny, to z czasem zaczną uzupełniać się drobne ubytki i dojdzie do subtelnego uniesienia tkanek.
 3. Spowolnienie procesu starzenia się – stymulacja skóry spowoduje, że proces starzenia się skóry w przyszłości będzie przebiegał wolniej.
 4. Nawilżenie skóry – ponieważ preparat wiąże wodę, to komórki pozostaną bardziej nawilżone przez długi czas.

Przebieg zabiegu

Preparat wprowadzany jest w głąb skóry przy użyciu igły lub kaniuli. Zabieg przeprowadza doświadczony lekarz. Procedura nie wymaga stosowania znieczulenia, choć u osób wyjątkowo wrażliwych może być ono zalecane. Zabieg nie jest bolesny, a w trakcie jego przeprowadzania czuć delikatne rozpieranie i mrowienie. Po zaaplikowaniu preparatu skóra przez 2-3 dni może być lekko zaczerwieniona. Normalnym zjawiskiem jest też lekki obrzęk czy swędzenie. Chcąc uzyskać zadowalające efekty, należy wykonać 3-4 zabiegi w odstępie od 2 do 4 tygodni. Następnie po upływie kilku miesięcy rekomendowane jest przeprowadzenie tzw. zabiegu przypominającego, który podtrzyma efekty terapii.

Efekty zabiegu utrzymują się jednak znacznie dłużej. Po zrobieniu serii 3 zabiegów, korzystna stymulacja skóry do produkcji kolagenu i działanie antyoksydacyjne będzie działać nawet około roku! Później można wykonywać taki zabieg przypominająco, raz na pół roku dla utrzymania się efektów.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg NucleoFILL? Ma on wiele zalet, do których zalicza się: niemal bezbolesną procedurę, długotrwałe i naturalne efekty czy skuteczne działanie antystarzeniowe. Dodatkowo preparat jest bezpieczny i odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Dobrze sprawdza się nawet w przypadku cery wrażliwej.

phone reservation
dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa