Wszystko co musisz wiedzieć

baby botoks (mezobotoks)

Usuwanie drobnych zmarszczek toksyną botulinową

Mezobotoks – co to jest

Mezobotoks to zabieg będący połączeniem mezoterapii oraz iniekcji toksyny botulinowej. Pozwala m.in. na redukcję zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, redukcję rozszerzonych porów oraz wygładzenie skóry. Jest to zabieg bezpieczny, skuteczny i nieobarczony ryzykiem rozwoju poważnych powikłań.

Mezobotoks to zabieg będący połączeniem mezoterapii oraz iniekcji toksyny botulinowej. Pacjentowi podaje się dopasowany do indywidualnych potrzeb koktajl zawierający np. kwas hialuronowy, aminokwasy oraz witaminy, do którego dodawana jest niewielka dawka toksyny botulinowej. Pozwala to na uzyskanie nie tylko efektu nawilżenia, rewitalizacji i regeneracji skóry, ale również wygładzenia drobnych zmarszczek.

 Wskazania


  • przesuszenie i odwodnienie skóry
  • skóra zmęczona, poszarzała, pozbawiona blasku
  • pierwsze oznaki starzenia się (głównie drobne zmarszczki)
  • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych

Przeciwskazania

  • przesuszenie i odwodnienie skóry
  • ciąża i okres karmienia
  • przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, AZS)
  • padaczka
  • zaburzenia przewodnictwa 

Przebieg zabiegu

Mezobotoks zawsze poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą – w jej trakcie następuje diagnoza problemów estetycznych pacjenta, specjalista omawia przebieg zabiegu, wyklucza występowanie u pacjenta przeciwwskazań itp. W trakcie jednej wizyty może odbyć się zarówno konsultacja, jak i zabieg.

Sam zabieg zalicza się do kategorii tzw. zabiegów lunchowych. Trwa kilkanaście minut. Skóra jest znieczulana kremem, po czym mieszanka koktajlu i toksyny botulinowej jest podawana w określone partie twarzy poprzez iniekcję jednorazową strzykawką.

Zalecenia po zabiegu

może opuścić klinikę od razu po zabiegu. Skóra w miejscu iniekcji może być lekko obrzęknięta, może się pojawić zaczerwienienie lub lekkie zasinienie. W ciągu kolejnej doby warto unikać nakładania makijażu, stosowania kosmetyków, intensywnego wysiłku fizycznego, a także nie masować miejsca iniekcji.

Efekty

Mezobotoks pozwala na poprawę napięcia i nawilżenia skóry, redukcję drobnych zmarszczek, zwłaszcza w okolicach nosa, brody i oczu, regeneruje i nawilża cerę, dodaje jej blasku. Efekty zabiegu utrzymują się około 4 miesięcy. Później procedurę można powtórzyć.

dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa