wszystko co musisz wiedzieć
stymulatory tkankowe
Głęboka odnowa oraz biorestrukturyzacja skóry stymulatorami tkankowymi
Czym są stymulatory
Stymulatory tkankowe (biostymulatory tkankowe) są alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy. To nowoczesne preparaty do głębokiej odnowy i regeneracji skóry oparte na bazie naturalnych składników. Odmłodzenie i niesamowita regeneracja skóry za pomocą tych preparatów opiera się przede wszystkim na stymulacji do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, które prowadzą do odbudowy struktury skóry.
Dają naturalne efekty poprawy jędrności oraz gęstości skóry, a także sprawiają, że staje się ona bardziej promienna i rozświetlona.
Efekty zabiegu są bardziej naturalne i długotrwałe niż w przypadku kwasu hialuronowego.
Efekty po zabiegu
- Redukcja drobnych zmarszczek, blizn, poprawa nawilżenia i jędrności skóry, zmniejszenie rozstępów.
- Stymulatory tkankowe zapewniają nam wzrost i działanie tkanki łącznej, silną regenerację, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Nadają skórze świeżość i promienność.
- Stymulatory tkankowe to preparaty stymulujące produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, które prowadzą do odbudowy struktury skóry. Aplikowane są przy pomocy nakłuć w obszarze miękkich tkanek ciała.
W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, wskutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej, co prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.
Wskazania
- Zmarszczki
- Drobne blizny
- Przesuszona, postarzała skóra
- Utrata jędrności skóry
- Rozstępy
Jak wygląda zabieg
Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak procedura zabiegowa jest do siebie bardzo zbliżona.
Stymulatory tkankowe (preparaty na bazie m. in. kwasu hialuronowego, kolagenu, hydroksyapatytu wapnia, aminokwasów i kwasu L-polimlekowego) aplikowane są przy pomocy cienkiej igły punktowo do skóry właściwej. Dzięki temu substancje docierają bezpośrednio do docelowego miejsca działania, z pominięciem bariery naskórka.
W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, wskutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej, co prowadzi do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.
Efekt stymulatorów tkankowych utrzymuje się do kilkunastu miesięcy.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia. Ten wysoce bezpieczny i efektywny zabieg medycyny estetycznej cieszy się coraz większą popularnością.
Stosowane stymulatory:
- Sunekos 200
- Sunekos 1200
- Sunekos Performa
- Nucleofil (medium, strong)
- Nucleofil Soft Eyes
- Jouvelook
- Lenisna
- Radience
- Ellanse
Przeciwskazania
- Aktywna choroba nowotworowa
- Ciąża i okres laktacji
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Tendencja do powstawania bliznowców
- Infekcje skórne
- Utrzymujące się stany zapalne skóry
- Opryszczka