wszystko co musisz wiedzieć

leczenie migren

Leczenie migren toksyną botulinową

O leczeniu migren – co musisz wiedzieć

Każdy, kto cierpiał na migrenę, wie, że to nie tylko ból głowy. Często ból jest tak silny, że osoba nie jest w stanie normalnie funkcjonować przez kilka godzin. Niestety, lekarze wciąż nie do końca rozumieją, co powoduje tę chorobę, która dotyka niewielki procent populacji. Leki na receptę nie zawsze dają pożądany efekt i często mają dodatkowe skutki uboczne. Co więc możemy zrobić, aby ten niekomfortowy stan nie wykluczył nas całkowicie z naszego życia? W „Odnowa” – gabinet lekarza medycyny estetycznej zajmujemy się leczeniem migreny toksyną botulinową. Uważa się, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania temu schorzeniu przez wiele miesięcy. Statystyki wspierają tę metodę. Szacuje się, że toksyna botulinowa jest skuteczna u blisko 90% pacjentów, którzy decydują się na ten zabieg. Dla wielu osób albo całkowicie wyeliminowało to ból głowy, albo znacznie zmniejszyło ból do poziomu, który nie przeszkadza w codziennym życiu. Proces podania toksyny trwa zaledwie około 12 minut. Oznacza to, że masz bardzo mało czasu na rozwiązanie tego irytującego problemu. Powtarzany mniej więcej co trzy miesiące zabieg rozluźnia mięśnie i może wyłączyć zakończenia nerwowe powodujące ból.

 

Jak wygląda zabieg

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską z pacjentem, podczas którego przeprowadzany jest szczegółowy wywiad i dobierane są odpowiednie dawki toksyny w zależności od częstości występowania migreny. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie partie głowy, czoła i brwi. Sam zabieg jest nieinwazyjny i trwa nie dłużej niż pół godziny.

Przeciwskazania do zabiegu

Niestety panie będące w ciąży oraz karmiące piersią nie będą mogły podjąć się leczenia migreny botoksem. Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na tę substancję, a także problemy z krzepliwością krwi czy zakażenia skóry.

Dlaczego warto?

Jeśli cierpisz na regularne migreny, na pewno chcesz pozbyć się bolesnych napadów, które potrafią sparaliżować Cię na wiele godzin. Leczenie farmakologiczne często nie jest tak skuteczne i ma wiele innych skutków ubocznych. Jednak medycyna zaszła tak daleko, że znalazła minimalnie inwazyjny sposób na wyeliminowanie napadów migreny. Większość pacjentów jest w stanie opanować stan lub zminimalizować ból, aby mogli wykonywać normalne czynności właśnie dzięki toksynie botulinowej. Jeśli i Ty marzysz o skutecznym leczeniu – skontaktuj się z naszym lekarzem.

Efekty

Po otrzymaniu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej pacjent może zauważyć znaczną poprawę zarówno częstości, jak i nasilenia napadów migreny. Ból pojawia się znacznie rzadziej, nie przeszkadza w codziennych czynnościach, a w większości przypadków ustępuje nawet całkowicie. Oznacza to, że pacjent może zapomnieć o nawracających migrenach na ponad 3 miesiące.

Zalecenia pozabiegowe

Lekarze sugerują, aby przez 24 godziny po wykonanych zastrzykach na migrenę zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz aktywności fizycznej. Ponadto zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych czynności.


phone reservation
dane teleadresowe

media społecznościowe

Odnowa